Vladimár Maňka

člen Výboru pre rozpočet

náhradník vo Výbore pre priemysel, výskum a energetiku

 

Veľmi sme sa tešili na stretnutie s pánom Vladimírom Maňkom. Prvýkrát sme spolu debatovali už v roku 2014, ale vtedy to bola Skype-diskusia. Preto sme boli veľmi radi, že sa s nami tentokrát stretol osobne.

Diskutovali sme v Dome kultúry v Prievidzi, kam sa zmestili všetci žiaci aj učitelia našej školy. Pozvanie prijal aj predseda Združenia miest a obcí Hornej Nitry a starosta obce Kocurany pán Vojtech Čičmanec. Rozprávali sme o rozpočtovej politike EÚ, o tom, ako sa dajú ušetriť milióny eur na byrokracii Európskeho parlamentu, ale aj u nás doma, na Slovensku. Bolo toho veľa, čo sme chceli vedieť.

Dôležitou témou bola aj jedna z oblastí, ktorá je pre menšie obce a mestá veľmi dôležitá, a to čerpanie eurofondov. Tu sme striedavo diskutovali s pánom Maňkom a pánom Čičmancom. Pán Čičmanec, starosta obce v našom okrese, sa posťažoval na komplikácie a prekážky pri získavaní peňazí z eurofondov. Pán europoslanec súhlasil s jeho námietkami a potvrdil, že aj poslanci Európskeho parlamentu sú si toho vedomí, pracuje sa na zjednodušení celého procesu.

Na záver našej veľmi zaujímavej diskusie bolo odovzdávanie cien vylosovaných účastníkov ankety. Poprosili sme našich hosťov, aby z klobúka vybrali troch víťazov, ktorým hneď aj odovzdali pripravené ceny.

 

 

Fotogaléria: Vladimár Maňka